Felső Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás
KÖSZÖNTJÜK OLDALUNKON!
A Felső-Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulást a Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja.
Magyar Élelmiszerbank Egyesület

Felső-Kiskunsági Gazdaságfejlesztő Alapítvány
A Kiskunsági termelők helyi piacának kialakítása Kunadacson
Kiskun Védjegy
KEOP-6.2.0/B/11-2011-0046


Szélessávú Internet a Felső-Kiskunsági és Dunamelléki kistérség lakosai számára az Európai Unió támogatásával



Új Széchenyi Terv Magyarország megújul

Magyarország megújul



 
Elérhetőségek  
  Felső-Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás elérhetőségei az alábbiak:

Lesi Árpád elnök

Központi e-mail cím:
tarsulas@fkdmtkt.hu

Czégányné Végh Erika kistérségi referens:
czeganyne@fkdmtkt.hu

Telefon: 20/378-97-94,
76/551-010
 
 


Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH)

I. Jogszabályi háttér

Az 1698/2005/EK rendelet 68. cikke előírja a tagállamok számára a nemzeti vidéki hálózatok létrehozását. Magyarországon ennek megfelelően jött létre a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH), melyet a 1060/2008 (IX.26.) Kormány határozat és a 131/2008 (X.1.) FVM miniszteri rendelet szabályoz.

II. MNVH célja, feladata

A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat feladata a vidékfejlesztésben érdekelt összes szereplő együttműködési hálózatba szervezése, így az érintett kormányzati, önkormányzati és civil közreműködő, gazdálkodó és társadalmi szervezetek, szakmai testületek, információs és együttműködési hálózatba szervezése, tevékenységének összehangolása. A cél: a vidék társadalmi-gazdasági fejlődése, a felzárkóztatás, valamint a támogatási források hatékony felhasználása. Nem kevésbé fontos cél továbbá a gyakorlat-orientált térségközi és nemzetközi kapcsolatok kiépítése, a magyar nemzeti érdekek és értékek európai képviselete. Az MNVH tevékenysége nyomán az Európai Vidékfejlesztési Hálózatban együttműködő 27 tagország megismerheti a magyar fejlesztési eredményeket és a hazai vidékfejlesztő közösségek is tanulhatnak külföldi mintákból.

III. Előnyei

  • Az interaktív, online szolgáltatások kiépülésével a regisztráltak naprakész információkhoz jutnak nemzeti szakterületi és nemzetközi ügyekről, illetve szakértők véleményét is kikérhetik.
  • Az MNVH rendszeresen megjelenő hírleveleiből értesül az éves cselekvési terv eseményeiről, a várható rendezvények, továbbképzések és konferenciák témáiról, valamint azok fontosabb szakmai hozamairól.
  • A regisztrált személy vagy szervezet képviselője részt vehet továbbképzésen és nemzetközi tapasztalatcsere programokon.
  • Megismerheti mások hasonló szakterületen végzett jó gyakorlatát bel- és külföldről, vagy közreadhatja, bemutathatja a saját kifejlesztett gyakorlata eredményeit.
  • Vállalkozók, szervezetek, LEADER csoportok meghatározott témákban egymás közötti és térségközi kapcsolatokat kezdeményezhetnek, amelyhez szakértők segítségét kérhetik.
  • Résztvevője és építője lehet a LEADER Helyi Akciócsoportok nemzetközi kapcsolatainak, közös projekteknek.
IV. Szakterületei

Tizenegy szakterületen közös nemzeti információs fórum épül ki. Ez segíti a tájékozódást, a saját lehetőségek számba vételét csakúgy, mint a közös projektek létrehozását, a szakmai-üzleti kapcsolatok kiépülését.
  1. A fenntartható energia szakterülete: a megújuló energiaforrások (nem csupán biomassza) alkalmazása iránt érdeklődők számára
  2. Állattenyésztési, állattartási szakterület
  3. A szántóföldi növénytermesztés szakterülete
  4. Élelmiszer-feldolgozási szakterület: magában foglalja az elsődleges feldolgozást, az élelmiszeripari vállalatoktól a helyi termékek előállítójáig (gyümölcs, zöldség, tej, hús, gomba)
  5. A vidéki örökség szakterülete: a vidék kulturális és természeti örökségének megőrzésében érdekelt tagok
  6. A kertgazdaságok és természetközeli gazdálkodás szakterülete: a gyümölcs, zöldségtermelés, a bio-, öko- és egyéb alternatív termelési módok iránt érdeklődők számára
  7. A LEADER szakterülete: minden LEADER együttműködésben érintett tag számára
  8. Erdészeti és vadgazdálkodási szakterület
  9. Turizmus és vállalkozásfejlesztési szakterület
  10. Társadalmi integráció, humánerőforrás- és szolgáltatásfejlesztési szakterület: magában foglalja a vidéki közösségi és közszolgáltatások, társadalmi felzárkóztatás témáit
  11. A tudás, innováció, kutatás-fejlesztés, informatika szakterülete
V. Szervezete

A Tanács az MNVH legfőbb érdekegyeztető, javaslattevő testülete, mely 2008. december 2-án tartotta alakuló ülését. Tevékenysége során véleményt alkot a nemzeti-, az európai és nemzetközi vidékpolitikáról, hazai szinten közvetíti a vidékpolitikában érintettek érdekeit.
Az Elnökség részt vesz az MNVH cselekvési tervének kialakításában, szakmai kérdésekben véleményt alkot, állásfoglalást ad. Véleményt nyilvánít a kormány, illetve a miniszterek megkeresésére a vidékfejlesztést érintő stratégiai kérdésekről.
Az Elnök jeleníti meg az MNVH szakmai és civil szervezeteinek egységét. A megválasztott elnök dr. Glatz Ferenc akadémikus, aki miniszterelnöki megbízottként látja el feladatát. Az Elnök ellátja az MNVH képviseletét, vezeti és képviseli az Elnökséget és a Tanácsot. Párbeszédet folytat a vidékfejlesztésben érintett szervezetekkel. Javaslatot tehet a Kormánynak és az érintett minisztereknek a vidékfejlesztéssel kapcsolatos intézkedések megtételére.
A Főtitkár Pásztohy András a miniszter által kinevezett miniszteri biztos, aki irányítja az MNVH cselekvési tervének végrehajtását, az MNVH működését és az Állandó Titkárságot. Közvetít a vidékfejlesztésben érintett személyek, szervezetek, valamint kormányzati szereplők között. Javaslatot tesz a regisztráltak és a résztvevők részére nyújtandó szolgáltatások körére.
Az Állandó Titkárság az MNVH operatív szerve.
A Helyi Vidékfejlesztési Irodák jogszabály alapján az MNVH végpontjai, akik a regisztrációban és a szolgáltatások közvetítésében játszanak szerepet. Segítik a térségközi kapcsolatok kialakítását.

VI. Regisztráció

A hálózat fokozatosan kiépülő szolgáltatásait és az információs adatbázis nyújtotta előnyöket regisztrálást követően lehet elérni. Nincs tagdíj, a regisztrálás nem jelent kötelezettségeket.
Regisztrálhat minden, vidékfejlesztésben érdekelt vagy érintett nagykorú belföldi természetes személy, önkormányzat vagy azok többcélú kistérségi társulása, mikro-, kis- és középvállalkozás, hazánkban nyilvántartásba vett egyesület, társadalmi vagy érdekképviseleti szervezet, felsőoktatási intézmény, szakmai és gazdasági kamara, törvény alapján nyilvántartásba vett egyház.
Regisztrálni a www.mnvh.eu honlapon lehet vagy személyesen a területileg illetékes, minden kistérségben elérhető Helyi Vidékfejlesztési Irodában (HVI).

Forrás és bővebb információ: www.mnvh.eu
  • IMPRESSZUM
  • OLDALTÉRKÉP
  • JOGINYITALKOZAT
Felső Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás www.fkdmtkt.hu © 2008. Minden jog fenttartva
WebPromotion Studio
TouristOnline.hu