Felső Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás
KÖSZÖNTJÜK OLDALUNKON!
A Felső-Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulást a Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja.
Magyar Élelmiszerbank Egyesület

Felső-Kiskunsági Gazdaságfejlesztő Alapítvány
A Kiskunsági termelők helyi piacának kialakítása Kunadacson
Kiskun Védjegy
KEOP-6.2.0/B/11-2011-0046


Szélessávú Internet a Felső-Kiskunsági és Dunamelléki kistérség lakosai számára az Európai Unió támogatásával



Új Széchenyi Terv Magyarország megújul

Magyarország megújul



 
Elérhetőségek  
  Felső-Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás elérhetőségei az alábbiak:

Lesi Árpád elnök

Központi e-mail cím:
tarsulas@fkdmtkt.hu

Czégányné Végh Erika kistérségi referens:
czeganyne@fkdmtkt.hu

Telefon: 20/378-97-94,
76/551-010
 
 

Új Magyarország Pont és a Dél-Alföldi Régió logó

Fókuszban a kistérségek

Tukacs István: 20 milliárd forint régiós válságkezelésre 2010 végéig

Tukacs István, Felső Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérésgi Társulás A regionális, illetve a kistérségi válságkezelésre 20 milliárd forintos alapot hozott létre a kormány, amelynek alapvető forrása a Regionális Operatív Program (ROP) - mondta a hétfői kormányszóvivői tájékoztatón Tukacs István, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztos.

A válságkezelő alapból azok a kistérségek részesedhetnek, ahol a munkanélküliségi arány magasabb, mint az országos átlag, illetve az állástalanok száma meghaladja a kétezer főt - definiálta a válságkezelő programból finanszírozható kistérségeket a kormánybiztos. A térségi válságkezelő program részletes feltételeiről a kormány szerdai ülésén tárgyal - tette hozzá.

"A kistérségi válságkezelésre nem csak ott lehet szükség, ahol a nagymértékű elbocsátások növelik a munkanélküliek számát, hanem azokban a kistérségekben is, ahol az elbocsátások nyomán felborulnak a szociális, támogatási viszonyok is" - mondta Tukacs István. A kormánybiztos hozzátette: a 20 milliárdos válságkezelési alapot 2010-ig lehet felhasználni.

Válságkezelésre az egyes régiók közül Dél-Alföldre 3,5 milliárd forint jut, Dél-Dunántúlra 2 milliárd, Észak-Alföldre 3,5 milliárd, Észak Magyarországra 3 milliárd, Közép-Dunántúlra 2 milliárd, Közép-Magyarországra (benne Budapestre) 2 milliárd, Nyugat-Dunántúlra pedig 2,78 milliárd forint - felelte kérdésre Tukacs István.

A kormánybiztos szerint a válságkezelési mechanizmus a központi kormányzat koordinációja mellett valósul meg, a helyi szereplők - önkormányzatok, munkaügyi központok, gazdasági társaságok, kamarák - részvételével. A szükséges források megnyitására a válság sújtotta kistérségekben "matematikailag" a döntés meghozatala után másfél hónap után kerülhet sor. Az előkészítésben részt vesz a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium, valamint a Szociális és Munkaügyi Minisztérium - fűzte hozzá.

Egy kérdésre válaszolva Tukacs István kifejtette: a Reformszövetség javaslatai közül a munkát terhelő járulékok radikális csökkentését támogatja, mivel a válság sújtotta övezetekben leginkább ez javíthat a vállalkozások versenyképességi helyzetén. Megjegyezte, hogy véleménye "csak egy a politikai szereplők közül". A kormány új álláspontja egyébként ebben a kérdésben a korábbihoz képest nem változott - tette hozzá.

Forrás: MTI
  • IMPRESSZUM
  • OLDALTÉRKÉP
  • JOGINYITALKOZAT
Felső Kiskunsági és Dunamelléki Többcélú Kistérségi Társulás www.fkdmtkt.hu © 2008. Minden jog fenttartva
WebPromotion Studio
TouristOnline.hu